Przeprowadzka w jakim celu

Kto i dlaczego się nie przeprowadza?

Ogólnie panujący w Polsce trend staje się mniej widoczny, ale wciąż więcej się nie przeprowadzamy niż przeprowadzamy. Dlaczego jesteśmy tak zamknięci i potrzebujemy sytuacji granicznych, by poszukać czegoś innego? Czy boimy się konsekwencji, zmiany czy może samej ceny przeprowadzki, bazując na stereotypowych firmach przeprowadzkowych?

Mieszkań brakuje

Wiele młodych osób chciałoby się przeprowadzić, ale, jak wynika z badań, mieszkań może brakować. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oszacowało, że za 11 lat na 1000 mieszkańców przypadnie 435 mieszkań. Sukces? Cóż, biorąc pod uwagę, że dziś jest ich 363 to całkiem niezłe prognozy.

„Z badania Homo Homini wynika, że co piąty młody człowiek, chcąc zakupić lokal, musi liczyć na pomoc rządowych projektów” – wskazuje prezes START, Marek Szmolke cytowany przez portal Strefabiznesu.pl. „To źródło tak dużego zainteresowania dofinansowaniami w postaci programów takich, jak “Rodzina na swoim” czy “Mieszkanie dla Młodych”. Środki wyczerpują się natychmiast, ponieważ nierzadko, to jedyna szansa na własne M”.

Kto się przeprowadza?

Zatem gdzie, jeśli nie wśród młodych, należałoby szukać osób przeprowadzających się i korzystających z usług firmy przeprowadzkowej? Przede wszystkim w przedziale 30-50 lat, gdy uda nam się odłożyć i zaczynamy zmieniać horyzonty. To jednak również wpływa na młodych, gdyż okazuje się, że do 34 roku życia mieszka ich z rodzicami o niemalże 10% więcej niż dekadę temu. Te szokujące wyniki mogą wyjaśniać, dlaczego się nie przeprowadzamy. Ale czy wszystko przez finanse?

Firmy przeprowadzkowe, a zmiana miejsca zamieszkania

Niekoniecznie, a na pewno nie tylko. Chodzi bowiem także o naszą mentalność. Polacy nie lubią zmieniać miejsca zamieszkania, bo nie lubią ufać ludziom. Wielu nie korzysta z profesjonalnych firm przeprowadzkowych, tylko próbuje radzić sobie własnym sumptem. To nie działa. Czego zatem się boimy?

  • Kradzieży – nierzetelnego przewoźnika;
  • Straty czasu – przeprowadzka trwająca wiele miesięcy to u nas norma;
  • Strat mienia – niewłaściwie zabezpieczone rzeczy łatwo ulegają zniszczeniu w transporcie;
  • Nowości – po prostu lęk przed zmianami.

To wszystko ma wpływ na decyzje przeprowadzkowe Polaków i fakt, że robią to tak niechętnie.

Rate this post